Ανακοίνωση πινάκων κενών και πλεονασμάτων και κρίση υπεράριθμων εκπαιδευτικών

Ανακοινώνονται οι πίνακες κενών και πλεονασμάτων των σχολείων της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων.

Σας επισημαίνουμε ότι για τον κλάδο ΠΕ04,  σύμφωνα με την αριθμ. πρωτ. 60818/Δ2/27-05-2011/ΥΠΔΒΜΘ εγκύκλιο, η κρίση και άρση της υπεραριθμίας θα γίνει ενιαία στον κλάδο.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί με οργανική θέση στα σχολεία που διαπιστώθηκε υπεραριθμία να δηλώσουν μέχρι και την Παρασκευή 08/07/2016 στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι. Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν και με φαξ στο 26510-54417, αρκεί στη συνέχεια να αποσταλούν και ταχυδρομικά.

Ανακοίνωση κενών και πλεονασμάτων, κρίση υπεραριθμίας

Πίνακες κενών και πλεονασμάτων Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων

Πίνακες κενών και πλεονασμάτων ΕΠΑ.Λ.

Δήλωση Κρίσης Υπεράριθμων