Βιωματικό εισαγωγικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας με θέμα: «Εισαγωγή στη φιλοσοφία και την εφαρμογή Προγραμμάτων Κοινωνικοσυναισθηματικής μάθησης στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση».

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων διαμέσου του Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων κ. Γεωργίου Ράπτη και το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων – «Σχεδία» σε συνέχεια της συνεργασίας τους, διοργανώνουν βιωματικό εισαγωγικό σεμινάριο για Εκπαιδευτικούς Δ/θμιας Εκπαίδευσης με θέμα: «Εισαγωγή στη φιλοσοφία και την εφαρμογή Προγραμμάτων Κοινωνικοσυναισθηματικής μάθησης στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 26/09/2016 από 17.00 έως 21.00 στο 6 ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων (περιοχή Κιάφας). Απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες. Προηγούνται οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι θα αναλάβουν κατά το τρέχον σχολικό έτος, εθελοντικά, την υλοποίηση προγράμματος Αγωγής Υγείας στη σχολική τους μονάδα και δεν έχουν παρακολουθήσει ανάλογο σεμινάριο από το Κέντρο Πρόληψης.

Περισσότερα ΕΔΩ   ή  http://tinyurl.com/z6cs434