Ημέρες γνωριμίας με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Η Διεύθυνση Διεθνών & Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με την ΠΕΔΙΕΚ Ηπείρου, διοργανώνουν τις “Ημέρες γνωριμίας με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων” που αποσκοπούν σε μια πρώτη γνωριμία των μαθητών με τη λειτουργία του Πανεπιστημίου.

Στις επισκέψεις στο Πανεπιστήμιο θα συμμετέχουν μαθητές Β’ τάξης των ΓΕ.Λ. του λεκανοπεδίου Ιωαννίνων, οι οποίοι θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν και να επισκεφθούν τις Σχολές και τα Τμήματα του Πανεπιστημίου.

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο της Περιφερειακής Δ/νσης Α/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Ηπείρου. Καλούνται τα ΓΕ.Λ. του λεκανοπεδίου να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τον επισυναπτόμενο πίνακα και αποστέλλοντάς τον στη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης το συντομότερο δυνατό.