Διαγωνισμός έκθεσης για τον εορτασμό της παγκόσμιας ημέρας της Δημοκρατίας

Στο Διαγωνισμό έκθεσης για τον εορτασμό της παγκόσμιας ημέρας της Δημοκρατίας που διοργάνωσε το ΥΠΔΒΜΘ για μαθητές 3ης Γυμνασίου και 2ας Λυκείου, ο νομός Ιωαννίνων συμμετείχε με 28 Γυμνάσια και 16 Γενικά και Επαγγελματικά Λύκεια. Τριμελής επιτροπή που συστήθηκε από την ΠΕΔΙΕΚ Ηπείρου αξιολόγησε τα γραπτά των μαθητών και διέκρινε τα τρία καλύτερα των Γυμνασίων και τα τρία καλύτερα των Λυκείων, όπως όριζε στην προκήρυξη του διαγωνισμού το ΥΠΔΒΜΘ. Οι καλύτερες εκθέσεις είναι των μαθητών : Λαδοπούλου Άννας  του Γ/σίου Βελισσαρίου, Βασιλείου Αικατερίνης του 5ου Γ/σίου και Λάππα Νικολάου του Γ/σίου Κόνιτσας από  τα Γυμνάσια και Αμοιρίδου Δήμητρας του 3ου ΓΕ.Λ., Καντρή Νικολέτας του 4ου ΓΕ.Λ., και Ναβρόζογλου Κυρίλλου του 7ου ΓΕ.Λ. από τα Λύκεια. Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στο διαγωνισμό και ευχόμαστε καλή επιτυχία στους διακριθέντες μαθητές  στην επόμενη πανελλήνια φάση του διαγωνισμού.