Αποτελέσματα Περιφέρειας Ηπείρου για το Διαγωνισμό στα πλαίσια του Εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Δημοκρατίας

Η Περιφερειακή Δ/νση Π. & Δ. Εκπ/σης Ηπείρου αξιολόγησε τις τρεις καλύτερες εκθέσεις Γυμνασίων και τις τρεις καλύτερες Λυκείων που έστειλε κάθε ένας από τους τέσσερις νομούς της Ηπείρου από επιτροπή που όρισε η ίδια αρχή και αποφάσισε πως τα καλύτερα γραπτά ήταν των μαθητριών Λαδοπούλου Άννας του Γ/σίου Βελισσαρίου και Καντρή Νικολέτας του 4ου ΓΕ.Λ. Ιωαννίνων. Οι δύο μαθήτριες θα βραβευθούν σε τελετή που θα γίνει από κοινού από τον Πρόεδρο της Βουλής των Ελλήνων και την Υπουργό Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων με βραβεία που αθλοθετούνται από τη Βουλή των Ελλήνων. Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων συγχαίρει τις  μαθήτριες που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό και που φοιτούν και οι δύο σε σχολεία του ν. Ιωαννίνων, καθώς και όλους τους μαθητές  των σχολείων που έλαβαν μέρος στον πιο πάνω διαγωνισμό.