Απόκτηση απολυτηρίου από μαθητές των ημερησίων ΓΕΛ με ενδοσχολικές εξετάσεις

Με Δελτίο Τύπου που εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας γνωστοποιείται η δυνατότητα από μέρους των μαθητών της Γ’ τάξης των ημερησίων ΓΕΛ για απόκτηση απολυτηρίου με ενδοσχολικές εξετάσεις.

Επισημαίνεται ότι οι μαθητές που επιθυμούν να αποκτήσουν το απολυτήριο με τον παραπάνω τρόπο θα υποβάλουν αίτηση οι ίδιοι, εφόσον είναι ενήλικες ή οι γονείς-κηδεμόνες τους, εφόσον είναι ανήλικοι, την οποία θα πρέπει να καταθέσουν το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 9 Μαΐου 2011 στο Διευθυντή του Γενικού Λυκείου στο οποίο φοιτούν.

Οι Διευθυντές των Γενικών Λυκείων θα πρέπει να ενημερώσουν τους Προέδρους των εξεταστικών κέντρων μέχρι την Τρίτη 10 Μαΐου 2011, για όσους καταθέσουν αίτηση απόκτησης απολυτηρίου με ενδοσχολικές εξετάσεις, ενόψει της έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων την Πέμπτη 12 Μαΐου 2011.