Ετήσιο Διαπανεπιστημιακό Διαδικτυακό Σεμινάριο 2011-12 στη Διαπολιτισμική Εκπαίδευση και Έρευνα

Το Κέντρο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης (ΚΕ.Δ.ΕΚ.) οργανώνει αυτοχρηματοδοτούμενο ετήσιο διαπανεπιστημιακό διαδικτυακό σεμινάριο ειδίκευσης στη Διαπολιτισμική Εκπαίδευση και Έρευνα με έμφαση στη Διδακτική και Διδασκαλία της Ελληνικής ως δεύτερης ή ξένης γλώσσας σε μαθητές και ενήλικες, διάρκειας 450 ωρών.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και στελέχη όλων των ειδικεύσεων α/βάθμιας και β/βάθμιας Εκπαίδευσης. Συγκεκριμένα απευθύνεται σε:
1. Εκπαιδευτικούς Α΄/βάθμιας και Β΄/βάθμιας Εκπαίδευσης
2. Διευθυντές Σχολικών Μονάδων
3. Υποψηφίους Διευθυντές Σχολικών Μονάδων
4. Σχολικούς Συμβούλους
5. Υποψηφίους Σχολικούς Συμβούλους
6. Σε άλλους ενδιαφερόμενους

Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται online μέσω της ιστοσελίδας του ΚΕΔΕΚ στη διεύθυνση www.kedek.gr μέχρι 20 Σεπτεμβρίου 2011.

Η ακριβής ημερομηνία έναρξης του σεμιναρίου θα ανακοινωθεί μετά τη λήξη των δηλώσεων συμμετοχής. Το σεμινάριο θα λήξει στις 30 Μαΐου 2012.