Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Δ/ντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Π/θμιας και Β/θμιας εκπ/σης και Σχολικών Συμβούλων

Σας ενημερώνουμε για τα εξής;

1. Οι υποψήφιοι για θέσεις διευθυντών σχολικών μονάδων που δε θα κάνουν δήλωση προτίμησης προκειμένου να λάβουν μέρος στη διαδικασία επιλογής σχολικών Συμβούλων, παραμένουν στους πίνακες Δ/ντών σχολικών μονάδων.

2. Οι ανωτέρω σε περίπτωση μη επιλογής τους σε θέση σχολικού συμβούλου, υποχρεούνται εντός 10 ημερών από την έκδοση απόφασης τοποθέτησης σχολικών Συμβούλων να προσέλθουν στις οικείες Δ/νσεις να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης Σχολικών Μονάδων για την πλήρωση κενούμενων θέσεων.

3. Η καταληκτική ημερομηνία ανάκλησης των δηλώσεων προτίμησης των υποψηφίων Δ/ντών σχολικών μονάδων δεν μπορεί να είναι προγενέστερη της 29-7-2011.

Δείτε το σχετικό έγγραφο