2015

Θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων, από Ιωάννινα προς Ξάνθη και επιστροφή»

ATT00038

Eξετάσεις Πιστοποίησης Επάρκειας της Ελληνομάθειας Μαϊου 2015

2015greekexamsGR

2015

PROJECT-ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΕΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ-δύο προγράμματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΕΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ7_Πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

ΤΟ PROJECT11_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι το Κέντρο Διά Βίου Μάθησης-ΔΙΑΒΗΜΑ (http://diavima.edu.gr)
παναλαμβάνει τα προγράμματα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης:

1) «Το PROJECT στην Εκπαίδευση»

2) «Συμμετοχικές διδακτικές τεχνικές στη σύγχρονη εκπαίδευση».

Και τα δύο προγράμματα έχουν λάβει πολύ θετικές αξιολογήσεις από την πρώτη φορά που εφαρμόστηκαν και επαναλαμβάνονται λόγω της επιθυμίας και άλλων εκπαιδευτικών να συμμετάσχουν.

Σας παρακαλούμε να προωθήσετε τα δύο επισυναπτόμενα αρχεία στους εκπαιδευτικούς των σχολείων σας.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ «ΔΙΑΒΗΜΑ»
e-mail: info@diavima.edu.gr

2015

Διαβούλευση για το έργο της πράξης Απλούστευση Διαδικασιών Διοικητικής Υποστήριξης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης»

Eπιστολή για Β Φάση Διαβούλευσης_21012015 ΥΠ-2

2015

Το 5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας θα πραγματοποιηθεί στις 2 – 4 Απριλίου 2015 και στα Ιωάννινα.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής να συμμετέχουν στο 5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, που θα διεξαχθεί στα Ιωάννινα, λαμβάνοντας μέρος στην τοπική οργανωτική επιτροπή και παρουσιάζοντας έργα που δημιούργησαν με τους μαθητές στο σχολείο τους.

ANAKOIΝΩΣΗ ΜΠΕΛΛΟΥ

2015

Θέμα: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με τη μετάβαση και επιστροφή αθλητών και συνοδών των Δ/νσεων Ιωαννίνων, Θεσπρωτίας και Πρέβεζας από Ιωάννινα προς Ολυμπία από 04/02/2015 έως 5/02/2015 »

κυργιος

2015

ΑΝΑΚ:Θέμα: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων, από Ιωάννινα προς Κάτω Ιταλία – Σικελία και επιστροφή»

ATT00016

2015

Θέμα: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του 8ουΛυκείου Ιωαννίνων από ΙΩΑΝΝΙΝΑ προς ΑΘΗΝΑ και ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ.»

ΕΚΔΡΟΜΗ ΑΘΗΝΑ

2015

ΑΝΑΚ.Θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με την μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του 1ου ΓΕ.Λ. Μετσόβου, του 1ου ΕΠΑ.Λ. Μετσόβου και των Λ.Τ. Χρυσοβίτσας από Μέτσοβο προς Βενετία – Βιέννη , από 09 Μαρτίου 2015 μέχρι 15 Μαρτίου 2014.»

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ

2015

Τροποποίηση πινάκων αναπληρωτών εκπαιδευτικών Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης σχολ. έτους 2014-2015 σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 72 του ν.4316/2014 (ΦΕΚ 270/24.12.2014 τ.Α΄), περί κατάταξης των υποψηφίων που κατέστησαν πτυχιούχοι μετά από συμμετοχή στην ίδια εξεταστική περίοδο – Περίοδος Υποβολής Ενστάσεων/Δηλώσεων

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΠΙΝΑΚΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2014-2015 ΒΑΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΑΔΑ_ΩΙΑΛ9-Υ5Ψ)