2014

Σεμινάριο είκοσι έξι (26) εβδομάδων.

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων – Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων σε συνεργασία με άλλες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και με την υποστήριξη του ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Αχαΐας, προτίθεται να διοργανώσει σεμινάριο με θέμα: «Αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξ’ αποστάσεως διδασκαλίας μέσα από το περιβάλλον ηλεκτρονικής μάθησης Moodle».

Η διάρκεια του σεμιναρίου θα είναι ένα πλήρες ημερολογιακό εξάμηνο, από 4/11/2014 έως 7/6/2015. Θα υλοποιηθεί με τη “μεικτή” μέθοδο διδασκαλίας, συνδυάζοντας πέντε (5) δια ζώσης εκπαιδευτικές συναντήσεις και είκοσι έξι (26) εβδομάδες εκπαίδευσης από απόσταση με χρήση υπολογιστή.

Ο χρόνος που απαιτείται για μελέτη και εμπέδωση από το σπίτι για το σεμινάριο εκτιμάται σε εκατόν είκοσι (120) ώρες. Κατά συνέπεια, κρίνονται απαραίτητα για τη συμμετοχή στο σεμινάριο:

• η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο, κατά προτίμηση από το σπίτι
  • η προϋπάρχουσα εξοικείωση με τη χρήση υπολογιστή και την πλοήγηση στο διαδίκτυο

Το σεμινάριο απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Oι εκπαιδευόμενοι θα επιλεγούν με κλήρωση.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: http://e-learning.ilei.sch.gr/aitisi/2014 έως και 26/10/2014.

Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ.

2014

Θέμα: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του 8ου Λυκείου Ιωαννίνων, από Ιωάννινα προς Βελιγράδι, Νοβι Στα, Σόφια και επιστροφή στα Ιωάννινα»

Εκδρομή ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ (1)