2014

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στο εξωτερικό: ΙΤΑΛΙΑ [ ΜΠΑΡΙ -ΠΟΜΠΗΪΑ - ΡΩΜΗ - ΣΙΕΝΑ- ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ – ΑΝΚΟΝΑ ] από 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014 εως 14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014»

ATT00031

2014

7ο ΓΕΛ,ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στο εξωτερικό»

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Τοποθετήσεις, διαθέσεις εκπαιδευτικών – ΠΡΑΞΗ 41/30-10-2014 ΠΥΣΔΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Κάντε κλικ για να δείτε το συνημμένο έγγραφο

2014

Ανακοινοποίηση Γένεσις (ως προς την ημερομηνία εκδρομής)Θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής πολυήμερης εκδρομής στο εξωτερικό»

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΓΕΝΕΣΙΣ

2014

ΓΕΛ ΚΟΝΙΤΣΑΣ, ΘΕΜΑ: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για κατάθεση ποιοτικής και οικονομικής προσφοράς σχετικά με εκδρομή- μετακίνηση μαθητών/τριών . »

ΓΕΛ ΚΟΝΙΤΣΑΣ

2014

ΓΕΝΕΣΙΣ,Θέμα: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής πολυήμερης εκδρομής στο εξωτερικό»

ATT00010

2014

πολυήμερη εκδρομή στην κωνσταντινούπολη (ανακοινοποιηση)

πολυήμερη εκδρομή στην κωνσταντινούπολη

2014

Σεμινάριο – Εργαστήριο: «Οργάνωση και Υλοποίηση προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης – Ανακύκλωση, Κομποστοποίηση»

28  &  29 Νοεμβρίου 2014  - Ιωάννινα

Ομάδα στόχος: εκπαιδευτικοί Α/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης

Το σχετικό έγγραφο ΕΔΩ: http://goo.gl/8LJcPR

Για την υποβολή της αίτησης (έως την Κυριακή 2/11/2014 και ώρα 18.00)  ΕΔΩhttp://goo.gl/VCSWyu

2014

Σεμινάριο είκοσι έξι (26) εβδομάδων.

Η Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ιωαννίνων – Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων σε συνεργασία με άλλες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και με την υποστήριξη του ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Αχαΐας, προτίθεται να διοργανώσει σεμινάριο με θέμα: «Αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξ’ αποστάσεως διδασκαλίας μέσα από το περιβάλλον ηλεκτρονικής μάθησης Moodle».

Η διάρκεια του σεμιναρίου θα είναι ένα πλήρες ημερολογιακό εξάμηνο, από 4/11/2014 έως 7/6/2015. Θα υλοποιηθεί με τη “μεικτή” μέθοδο διδασκαλίας, συνδυάζοντας πέντε (5) δια ζώσης εκπαιδευτικές συναντήσεις και είκοσι έξι (26) εβδομάδες εκπαίδευσης από απόσταση με χρήση υπολογιστή.

Ο χρόνος που απαιτείται για μελέτη και εμπέδωση από το σπίτι για το σεμινάριο εκτιμάται σε εκατόν είκοσι (120) ώρες. Κατά συνέπεια, κρίνονται απαραίτητα για τη συμμετοχή στο σεμινάριο:

• η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο, κατά προτίμηση από το σπίτι
  • η προϋπάρχουσα εξοικείωση με τη χρήση υπολογιστή και την πλοήγηση στο διαδίκτυο

Το σεμινάριο απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Oι εκπαιδευόμενοι θα επιλεγούν με κλήρωση.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: http://e-learning.ilei.sch.gr/aitisi/2014 έως και 26/10/2014.

Περισσότερες πληροφορίες ΕΔΩ.

2014

Θέμα: « Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών του 8ου Λυκείου Ιωαννίνων, από Ιωάννινα προς Βελιγράδι, Νοβι Στα, Σόφια και επιστροφή στα Ιωάννινα»

Εκδρομή ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ (1)