Υποβολή δήλωσης προτιμήσεων σχολικών μονάδων εκπαιδευτικών που υπηρετούν στο ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων κατά το σχ. έτος 2021-2022

Ανακοινώνεται ότι οι δηλώσεις προτίμησης σχολικών μονάδων των εκπαιδευτικών που θα υπηρετήσουν στο ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων κατά το σχολικό έτος 2021-2022 για:

1. Απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων
  2. Διάθεση για συμπλήρωση υποχρεωτικού ωραρίου (για τους εκπαιδευτικούς που έχουν οργανική θέση)
  3. Προσωρινή τοποθέτηση και διάθεση για συμπλήρωση ωραρίου (για τους εκπαιδευτικούς που δεν έχουν οργανική θέση και τους νεοδιόριστους εκπαιδευτικούς)
  4. Τοποθέτηση εκπαιδευτικών αποσπασμένων από άλλο ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων

θα υποβάλλονται από

13/08/2021 έως και 24/08/2021

μόνο ηλεκτρονικά στην εφαρμογή που θα βρείτε κάνοντας κλικ εδώ

Στην αρχική σελίδα της εφαρμογής θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες για την καταχώρηση της αίτησής σας.

Λειτουργικά κενά εκπαιδευτικών Γενικής Εκπαίδευσης

Λειτουργικά κενά εκπαιδευτικών ΕΑΕ

Σας ενημερώνουμε ότι για τους εκπαιδευτικούς των κλάδων ΠΕ04.01, ΠΕ04.02, ΠΕ04.04 και ΠΕ04.05 έχει συμπεριληφθεί και ένα πίνακας για τα γυμνάσια του ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων στα οποία εμφανίζονται τα στοιχεία ενιαία για τον κλάδο ΠΕ04.

Επίσης, στο συνημμένο έγγραφο λειτουργικών κενών υπάρχει και ένα πίνακας με τα λειτουργικά κενά των γυμνασίων σε ώρες Τεχνολογίας, ενιαίος για όλες τις ειδικότητες που διδάσκουν το μάθημα σε πρώτη ανάθεση.

*Τα λειτουργικά κενά είναι πιθανό να τροποποιηθούν λόγω αλλαγών που θα προκύψουν κατά την έναρξη του σχ. έτους είτε στην κατάσταση των εκπαιδευτικών (άδειες, αποσπάσεις κλπ) είτε στη λειτουργία των σχολικών μονάδων (αριθμός τμημάτων κλπ)