Επείγουσα ενημέρωση αναπληρωτών για τις ψηφιακές συμβάσεις

Σας επισημαίνουμε ότι την ημέρα της πρόσληψής τους  οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί θα πρέπει, αφού καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους στη σχολική μονάδα κύριας τοποθέτησης και ο Διευθυντής πραγματοποιήσει την ψηφιακή σήμανση ανάληψης υπηρεσίας τους στο Myschool, να εισέλθουν έως τις 14:00 στο anaplirotes.gov.gr και με την χρήση των ατομικών τους κωδικών taxisnet να συνάψουν ψηφιακή σύμβαση. Αντίγραφο της σύμβασής τους με ψηφιακή σφραγίδα θα μπορούν να παραλάβουν από την ίδια εφαρμογή εντός 48 ωρών (θα ενημερωθούν με sms για τη λήψη του ψηφιακού αντιγράφου). Λεπτομερείς οδηγίες σχετικά με τα όλα τα βήματα πρόσληψης έχουν σταλεί στις σχολικές μονάδες. Για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στο 26510 54419- Βίκη Χατζή.