Μήνυμα για τις πανελλαδικές εξετάσεις της Διευθύντριας Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων

Οι Πανελλαδικές Εξετάσεις αποτελούν την ολοκλήρωση μιας πολύχρονης, κοπιώδους και απαιτητικής προσπάθειας για τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς, τους γονείς τους και την αφετηρία για την επόμενη εκπαιδευτική βαθμίδα. Ένας σταθμός στη μεγάλη πορεία ζωής των μαθητών μας προς την ευτυχία, ο οποίος, αν και κρίνεται σημαντικός, δεν είναι ούτε ο μοναδικός ούτε ο τελευταίος.

Αγαπητοί μαθητές, αγαπητές μαθήτριες,

Ένας κύκλος ολοκληρώνεται για εσάς και ένας καινούριος αρχίζει.

Με όπλα τις γνώσεις σας και εφόδια τις αρχές και αξίες που σας μετέδωσε το σχολείο, με ψυχραιμία και πίστη στον εαυτό σας κατακτήστε τους στόχους σας και αναζητήστε τον δρόμο που έταξαν για εσάς τα όνειρά σας. Προσπαθήστε να φτάσετε όσο πιο ψηλά μπορείτε “με λογισμό και με όνειρο”.

Πολλές ευχές και στους γονείς και τους εκπαιδευτικούς που βρίσκονται διαχρονικά δίπλα σας, στηρίζοντας και ενισχύοντας την ασφαλή και ευδόκιμη μελλοντική σας πορεία στη ζωή.

Σας εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη και επιτυχία στην προσπάθειά σας και ο δρόμος της ζωής που ανοίγεται μπροστά σας να είναι γεμάτος όνειρα, χαρές και επιτυχίες!

Καλή δύναμη σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα για την ομαλή διεξαγωγή των Πανελλαδικών Εξετάσεων!

Η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων

Σταματούλα Γ. Λογοθέτη