Ανακοίνωση πινάκων οργανικών κενών και υποβολή αιτήσεων οριστικής τοποθέτησης και βελτίωσης θέσης εκπαιδευτικών

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωση θέσης, οι εκπαιδευτικοί που μετατέθηκαν στο ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων, όσοι εκπαιδευτικοί κρίθηκαν υπεράριθμοι και δεν κατέστη δυνατό να τοποθετηθούν σε κενή οργανική θέση, να υποβάλουν δήλωση τοποθέτησης από την Τετάρτη 24/04/2024 μέχρι και την Τρίτη 30/04/2024 και ώρα 14.00:

α) είτε μέσω της «Εφαρμογής Διαχείρισης Αιτήσεων Εκπαιδευτικών» της Δ.Δ.Ε. Ιωαννίνων, στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://dide.ioa.sch.gr/pysdeapp/ (επιλογή ΑΙΤΗΣΕΙΣ -> ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ / ΔΙΑΘΕΣΗ / ΑΠΟΣΠΑΣΗ)

β) είτε με τη συμπλήρωση της συνημμένης αίτησης-δήλωσης και την αποστολή της με e-mail στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ Ιωαννίνων στην ηλεκτρονική διεύθυνση pysde@dide.ioa.sch.gr

Σημειώνεται ότι οι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να συμπληρώσουν στην δήλωσή τους έως 20 προτιμήσεις, ανεξάρτητα αν εμφανίζονται στον πίνακα οργανικά κενά στα σχολεία αυτά, καθώς είναι δυνατό να προκύψουν οργανικά κενά σε σχολικές μονάδες κατά τη διαδικασία των τοποθετήσεων.

2024_04_23-Αιτήσεις για βελτίωση, οριστική

2024_04_23-Ειδική Αγωγή Κενά 2024