Μήνυμα Διευθύντριας για έναρξη σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί και αγαπητές συνάδελφοι εκπαιδευτικοί, μαθητές, μαθήτριες,

Αγαπητοί γονείς,

Η έναρξη κάθε νέας σχολικής χρονιάς αποτελεί την αφετηρία μιας νέας δημιουργικής περιόδου για όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας, εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές. Ένα νέο ξεκίνημα γεμάτο όνειρα και προσδοκίες.

Ας είναι η νέα σχολική χρονιά, χρονιά συλλογικότητας, κατανόησης, σεβασμού, συνέπειας και υπευθυνότητας. Με γνώμονα τις αξίες αυτές ας συμπορευτούμε για να διασφαλίσουμε τη δημιουργία συνθηκών χαράς, δημιουργίας και προόδου στα σχολεία μας.

Ευχόμαστε καλή πρόοδο στους μαθητές μας και καλωσορίζουμε εκείνους που για πρώτη φορά θα φοιτήσουν στα σχολεία μας.

Στηρίζουμε τους εκπαιδευτικούς και τις οικογένειες των μαθητών μας, που στέκονται πολύτιμοι υποστηρικτές κάθε προσπάθειάς τους.

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα σταθεί αρωγός στην κοινή προσπάθεια για την ποιοτική λειτουργία των σχολείων μας, προς όφελος όλων.

Εποικοδομητική και χαρούμενη, με δύναμη, αισιοδοξία και επιτυχίες η νέα σχολική χρονιά!

Η Διευθύντρια Δ.Δ.Ε Ιωαννίνων

Σταματούλα  Γ. Λογοθέτη