Πρόσκληση Υποβολής νέας δήλωσης προτίμησης Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Λαμβάνοντας υπόψη:

1. To υπ΄αρ. πρωτ.7216/29-07-2011 Έγγραφο του ΓΡΑΦΕΙΟΥ  ΥΠΟΥΡΓΟΥ  ΥΠΔΒΜΘ, με θέμα: «Έλεγχος δικαιολογητικών και διαδικασίας επιλογής υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης»
  2. 2. Το υπ΄αρ. πρωτ. 88950/Δ1/03-08-2011 Έγγραφο της ΓΕΝΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Π.Ε. & Δ.Ε., με  θέμα: « Ενημέρωση  σχετικά με τον έλεγχο δικαιολογητικών και διαδικασίας επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης»

Διευκρινίζουμε ότι :

α. Κατ΄ εφαρμογή των διατάξεων του Ν.3848/2010 η υποβολή των Δηλώσεων προτίμησης για τοποθέτηση υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων ολοκληρώνεται μετά την κύρωση των οικείων αξιολογικών πινάκων από τους Περιφερειακούς Διευθυντές Εκπαίδευσης.

β. Οι  Δηλώσεις υποψηφίων για θέσεις Διευθυντών σχολικών μονάδων, οι οποίες έχουν ήδη υποβληθεί λαμβάνονται υπόψη.

ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

Όσους υποψήφιους διευθυντές δεν έχουν υποβάλλει Δηλώσεις προτίμησης ή επιθυμούν την τροποποίηση των αρχικών τους δηλώσεων, να υποβάλλουν νέες δηλώσεις προτίμησης στη ΔΔΕ Ν. Ιωαννίνων μεχρι τη Δευτέρα 8/8/2011 και ώρα 14:00.

Διαβιβαστικό για νεα αίτηση υποψήφιων διευθυντών

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΣΧΟΛ. ΜΟΝΑΔΩΝ

Έντυπο δήλωσης προτιμήσεων