Υποβολή δήλωσης τοποθέτησης υπεράριθμων εκπαιδευτικών λόγω καταργήσεων

Σας ανακοινώνουμε ότι σύμφωνα με το παραπάνω σχετικό έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων   καταργούνται από το σχολικό έτος 2013-2014 οι παρακάτω σχολικές μονάδες:

α) Γυμνάσιο Μηλιωτάδων

β) Γυμνάσιο Δερβιζιάνων

γ) Λυκειακές Τάξεις Γυμνασίου Πωγωνιανής

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί του παρακάτω πίνακα, που είχαν οργανική θέση στο Γυμνάσιο Μηλιωτάδων και στο Γυμνάσιο Δερβιζιάνων, να υποβάλουν δήλωση άρσης υπεραριθμίας σύμφωνα με τον συνημμένο πίνακα κενών και πλεονασμάτων στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ (Ανεξαρτησίας 146 Α & Φιλικής Εταιρείας, Γραφείο 8 ) από Δεύτερα, 01 Ιουλίου 2013, μέχρι και την Πέμπτη, 04 Ιουλίου 2013. Πίνακες με τις κενές θέσεις έχουν αναρτηθεί στην υπηρεσία μας και έχουν καταχωρηθεί στην ιστοσελίδα (dide.ioa.sch.gr). Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν σε σχολεία εκτός του Νομού Ιωαννίνων μπορούν να υποβάλουν την δήλωσή τους με fax στο 2651054422.

Εκπρόθεσμες δηλώσεις δε θα γίνουν δεκτές.

Επίσης, καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04 με οργανική θέση στο Γ/σιο Πωγωνιανής, να υποβάλλουν αίτηση μέχρι την Τετάρτη 03/07/2013 αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι.

Δείτε το σχετικό έγγραφο

Πίνακας κενών και πλεονασμάτων Γυμνασίων και ΓΕ.Λ.

Πίνακας κενών και πλεονασμάτων ΕΠΑ.Λ.

ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΥ ΕΚΠ/ΚΟΥ