ΓΙΟΡΤΗ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία η γιορτή του χάντμπολ το τριήμερο 4-5-6 Δεκεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο της Λιμνοπουλας. Στην εκδήλωση συμμετείχαν 22 δημοτικά σχολεία της πόλης με 64 ομάδες,  127 παιχνίδια και 800 μαθητές και μαθήτριες αριθμός ρεκόρ για σχολικούς αγώνες!!!! Η Ομοσπονδία Χειροσφαιρισης ΕΑΠ/ΟΧΕ με την υπεύθυνη Ανάπτυξης Β/Δ Ελλάδος κα Αμπεριαδου Σοφία θα ήθελε να ευχαριστήσει τους εκπαιδευτικούς γυμναστές των σχολείων για την συμμετοχή τους, τον κ.Καρακάση Διονύση απο την Γ.Γ Αθλητισμού και το Beactive, την βιομηχανία Νέρων Βίκος,την Γαλακτοβιομηχανία Δωδώνη, την Ομάδα Φυσικής Αγωγής Ιωαννίνων, την διοίκηση του ΠΕΑΚΙ, τον Ερυθρό Σταυρό, και τον Αθλητικό Όμιλο Ιωαννίνων που έδωσε δυναμικό παρόν με αθλητές και προπονητές με πρωτεργάτη τον κ. Σιαραβα Βασίλη και την αμέριστη συμπαράσταση του κ. Καραμπίνα Ιωάννη.

Μα πάνω απο όλα τα παιδιά που χάρηκαν,έμαθαν,αγωνίστηκαν,διασκέδασαν σε αυτή την μεγάλη γιορτή του χάντμπολ !!!!!