Ανακοινώνεται ο τελικός πίνακας επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων και Εργαστηριακών Κέντρων της Δ.Δ.Ε Ιωαννίνων, σύμφωνα με τα κριτήρια επιλογής των περ. α) έως δ) της παρ. 1 του άρθρου 32 του Ν. 4823/2021,  όπως αυτός κυρώθηκε από την Αναπληρώτρια Περιφερειακή Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου, σύμφωνα με την παρ. 4 του άρθρου 30 του Ν. 4823/2021.

Επισημαίνεται ότι σε περίπτωση που υποψήφιος συγκεντρώνει συνολικά, ίσο αριθμό μονάδων, στον τελικό αξιολογικό πίνακα, κατατάσσεται υψηλότερα ο υποψήφιος που συγκεντρώνει περισσότερες μονάδες στα κριτήρια, κατά τη σειρά που αναφέρονται στην παρ. 1 του άρθρου 32, σύμφωνα με τα άρθρα 33 και 35 του ν.4823/2021. Αν προκύπτει εκ νέου ισοβαθμία, λαμβάνεται υπόψη ο αριθμός των μονάδων των υποψηφίων κατά σειρά στα υποκριτήρια των περ. α) έως δ) της παρ. 1 του άρθρου 32, σύμφωνα με τα άρθρα 33 και 35 του ίδιου νόμου.

Καλούνται οι εγγεγραμμένοι στον τελικό πίνακα υποψήφιοι να υποβάλουν δήλωση τοποθέτησης με σειρά προτίμησης για τις σχολικές μονάδες και τα εργαστηριακά κέντρα της Δ.Δ.Ε. Ιωαννίνων, εντός αποκλειστικής προθεσμίας δύο (2) εργασίμων ημερών από την ανάρτηση του πίνακα στην ιστοσελίδα της Δ.Δ.Ε. Ιωαννίνων, δηλαδή από την Δευτέρα 10 Απριλίου 2023 και ώρα 08:00 έως και την Τρίτη  11 Απριλίου 2023 και ώρα 23:59, μέσω της ειδικής εφαρμογής υποβολής αιτήσεων στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://schooldirectors.minedu.gov.gr/

Σε περίπτωση μη δήλωσης προτίμησης οι υποψήφιοι διαγράφονται από τον πίνακα.

2023-04-07 – Ανακοίνωση τελικού πίνακα μορίων υποψηφίων Διευθυντών

6ΔΟΧ46ΜΤΛΗ-Κ1Φ_ΚΥΡΩΣΗ_ΤΕΛΙΚΩΝ_ΠΙΝΑΚΩΝ_ΔΝΤΩΝ_ΣΧΟΛ._ΜΟΝΑΔΩΝ_κ_Ε.Κ._ΔΔΕ_ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ